Flygbladsaktivism i Gävle Den 18 februari var medlemmar ur organisationens Näste 5 på plats i Gävle. Man fortsatte att dela ut flygblad för att informera lokalborna om vikten av deras existens och historia.
Klistermärken Kristinehamn Näste 5 har varit ute och satte upp klistermärken i olika delar av Kristinehamn.
Flygblad och klistermärken i Forshaga Under kvällen var medlemmar ur Näste 5 och delade ut flygblad och satte upp klistermärken i Forshaga.
Propagandaspridning i centrala Forshaga Söndagen den 25/1 delade medlemmar ut flygblad i Forshaga samt satte upp klistermärken i centrum.
Sprejaktion Karlstad I och med förintelsens minnesdag begav sig medlemmar dagen innan ut i Karlstad och genomförde en sprayaktion med passande motiv.
Klistermärken Björneborg Idag var medlemmar från Näste 5 ute och satte upp klistermärken i Björneborg, Kristinehamns kommun.